Troska o zdrowie i środowiskoTroska o zdrowie i środowisko

Przyjazny mikroklimat wnętrz dzięki ekologicznym płytom gipsowo – kartonowym Norgips

Płyty gipsowo-kartonowe cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na walory funkcjonalne, finalną estetykę i łatwość montażu.

Są cenione za proekologiczne właściwości od etapu surowców, poprzez produkcję i użytkowanie aż po utylizację. Nie każdy jednak wie, że jest to rozwiązanie, które ma też korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach.

Moc z natury

Podstawowym składnikiem płyt gipsowo-kartonowych jest gips.

Jego naturalne właściwości sprawiają, że doskonale sprawdza się jako specyficzny materiał budowlany. Dzięki zdolności do pochłaniania nadmiaru wilgoci i oddawania jej, gdy powietrze w pomieszczeniu robi się zbyt suche, gips pomaga w regulacji poziomu wilgotności wewnątrz budynków.

Ekologiczny proces produkcji

Karton wykorzystywany do produkcji płyt g-k wytwarzany jest z makulatury. A skąd bierze się gips?

Gips pozyskuje się metodą odkrywkową ze złóż naturalnych lub na etapie odsiarczania spalin w elektrowniach cieplnych. To bardzo istotny dla środowiska naturalnego proces, który zapobiega emisji tlenków siarki i azotu będących przyczyną występowania kwaśnych deszczy. W trakcie odsiarczania w środowisku wodnym w procesie krystalizacji skutecznie wytrącają się i oddzielają wszelkie niepotrzebne czy potencjalnie szkodliwe substancje. Gips pozyskiwany tą metodą jest czysty i nie zawiera np. iłów czy soli mineralnych. Co więcej, proces ten nie generuje uciążliwych odpadów. Ponadto materiał jest regularnie badany w laboratoriach, m.in. pod kątem zawartości niepożądanych składników. Na rynek trafiają zatem tylko produkty w pełni bezpieczne dla środowiska.

Lekka, wytrzymała, przyjazna dla środowiska

Podstawowe i zgodne z regulacjami budowlanymi poszczególne rodzaje płyt g-k Norgips poddawane są na etapie produkcji procesowi mikro-spieniania, który sprawia, że są lżejsze, nie tracąc jednocześnie na wytrzymałości i własnościach montażowych.

Lżejsze płyty Norgips to nie tylko większy komfort użytkowania w skali mikro, lecz także minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko w skali makro. Mniejsza waga załadunku pozwala transportować jednorazowo więcej płyt g-k, dzięki czemu proces dostaw jest bardziej ekologiczny.

Przeprowadzone badania wykazały, że lekkie płyty wykonane z czystego i bezpiecznego dla środowiska mikro-spienionego gipsu są tak samo wytrzymałe jak płyty innych producentów. Dzięki wiedzy i nowoczesnym technologiom Norgips oddaje w ręce klientów wysokiej jakości produkty, które powstają w zgodzie z ekologią.

Norgips fabryka w Opolu
Wyślij wiadomość

Szanowni Państwo,
bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas bardzo istotną kwestią. W związku z tym przekazujemy Państwu informacje na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest Norgips Sp. z o.o. z siedzibą w /02-634/ Warszawie, ul. Racławicka 93. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania.
Więcej na ten temat w naszej Polityce Prywatności.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązuje na niej polityka prywatności i warunki korzystania z usług Google.

Rafał Kaczmarczyk
Kierownik działu technicznego
Franciszek Idźkowski
Koordynator eksportu ds. suchej zabudowy
Teczka dokumentów
Teczka dokumentów
close

W teczce dokumentów można umieścić wybrane pliki do pobrania oraz kalkulacje zużycia materiałów z naszej strony www.

Kliknij "Do teczki" na dowolnym dokumencie lub kalkulacji.

Dzięki teczce dokumentów łatwo przygotujesz dokumentację dla swojej inwestycji zawierającą:

  • dokumentację techniczną produktów i rozwiązań
  • kalkulacje zużycia materiałów
  • podsumowującą listę produktów
  • kartę tytułową z metryczką inwestycji
Pobierz ZIP Pobierz ZIP
Pobierz PDF Pobierz PDF
Wyślij na @ Wyślij na @
 Wyczyść teczkę
Zamknij
do góry