Produkt to już nie tylko wyrób ale też informacje towarzyszące, które mają wpływ na procesy budowlane. Wraz z rozwojem budownictwa (wdrożenie BIM) powinny też rozwijać się materiały budowlane. Naszym celem jest przygotowanie rynku materiałów budowlanych do cyfryzacji wszelkich procesów.

Na początku 2020 roku firma NORGIPS podpisała trójstronne porozumienie pomiędzy NORGIP-GS1-Instytut Logistyki i Magazynowania w celu dostosowania produktów do standardów GS1. Projekt pilotażowy na rynku polskim ma na celu zbadanie możliwości usprawnienia procesów gromadzenia, przetwarzania i przesyłania danych produktowych w oparciu o standardy GS1 w celu zasilania systemów klasy BIM.

Stworzenie wspólnego standardu jest kluczowym elementem dalszego rozwoju BIM w Polsce.

Projekt pilotażowy ma stać się wzorcem dla producentów materiałów budowlanych w Polsce do uporządkowania informacji o materiałach budowlanych. Mamy nadzieję, że wnioski posłużą również innym krajom w rozwoju rynków materiałów budowlanych. Pilotaż nad projektem objęło stowarzyszeni buildingSMART Polska.

O efektach prac będziemy Państwa informować na naszej stronie www.norgips.pl, www.gs1pl.org oraz na stronie www.buildingsmart.org.pl .

Więcej informacji
DO POBRANIA Więcej
KONTAKT Więcej
SELEKTOR SYSTEMÓW NORGIPS Więcej